8.30 – 9.00 | Uvod in pozdrav, prof. dr. Janez Vogrinc (dekan, UL PEF)
Ana Duša (UL PEF), Nace Korošec in Neža Drnovšček (študent in študentka AGRFT)
Svoje usode krojač
Prostor: AVLA | ||||||||||
9.00 – 9.15 | Odmor | ||||||||||
PLENARNA PREDAVANJA | DELAVNICE ZA UČENCE IN DIJAKE | ||||||||||
(za vse udeležence) | SKLOP 1
(priporočamo za dijake) | SKLOP 2
(priporočamo za učence 1. triade OŠ) | SKLOP 3
(priporočamo za učence 3. triade OŠ in dijake) | SKLOP 4
(priporočamo za učence 3. triade OŠ in dijake) | SKLOP 5
(priporočamo za učence 3. triade OŠ in dijake) | SKLOP 6
(priporočamo za dijake) | SKLOP 7
(priporočamo za dijake) | SKLOP 8
(priporočamo za učence 3. triade OŠ in dijake) | SKLOP 9
(priporočamo za učence 2. triade OŠ, 4. razred) | SKLOP 10 | |
Moderira:
Vesna Ferk Savec
Prostor: 212 | Moderira:
Irena Nančovska Šerbec
Prostor: 105 | Moderira:
Špela Klofutar
Prostor: 104 | Moderira:
Iztok Devetak
Prostor: P-038 | Moderira:
Mateja Bevčič
Prostor: P-020 | Moderira:
Nika Cebin
Prostor: 103 | Moderira:
Monika Zupančič
Prostor: 410 | Moderira:
Helena Gabrijelčič TomcProstor: 132 | Moderira:
Andrej Godec
Prostor: P-044, kem. lab. | Moderira:
Jerneja Pavlin
Prostor: P-006 | Moderira:
Gregor Torkar in Žan Rode
9.15 – 15.00
Prostor: 112 | |
9.15-10.00 | Maija Aksela (Univerza v Helsinkih, Finska)
How to empower makers of future towards sustainability through STEAM education in the Finnish LUMA ecosystem? (Kako s STEAM* izobraževanjem v finskem ekosistemu LUMA opolnomočiti ustvarjalce prihodnosti za trajnostni razvoj?) | Irena Nančovska Šerbec in Alenka Žerovnik
(UL PEF)
Digitalne zgodbe – od mitologije do umetne inteligence | Špela Klofutar (Zavod Špelinice) in Ana Klofutar (Biro Gašperič)
Zemeljska umetnost | Iztok Devetak in Luka Vinko
(UL PEF)
Spoznaj analizo vode kot izhodišče za načrtovanje trajnostnih ukrepov pri varovanju vod | Mateja Bevčič, Sanja Jedrinović in Tadeja Nemanič (Center UL za uporabo IKT v pedagoškem procesu)
Ustvarjanje večpredstavnih gradiv z orodjem Canva | Nika Cebin (Gimnazija Ledina), Maša Julija Melinc, Kristina Mihelič, Zala Ferenc, Gašper Roblek (dijakinje in dijak Gimnazije Ledina)
Zelena Ledina | Natalija Sitnikova in Jan Dežan (študenta UL FKKT)
Igrifikacija kemijskih pojmov | Helena Gabrijelčič Tomc, Petra Žvab Rožič, Tanja Nuša Kočevar in Andrej Iskra (UL NTF)
Geološki stolpi spregovorijo skozi interaktivnost in digitalno pripovedništvo | Nives Kitanovski (UL FKKT) ter Kristina Božič, Zala Kožuh in Jaka Prelog (študentje UL FKKT)
Kemije ni brez domišljije (za dijake) | Saša Ziherl, Terezija Rupnik, Katarina Susman in Jerneja Pavlin (UL PEF)
Elektrika in magneti v šoli | Bridge Academy, Erasmus+ project “Education on climate rules in context”
Climate Rules
Način prijave: izbor sodelujočih srednjih šol vodi program Ekošola |
10.00-10.45 | Hiroki Fujii (Univerza v Okayami, Japonska)
Curriculum and pedagogy of climate change education: in and beyond science education (Kurikulum in pedagogika izobraževanja o podnebnih spremembah: v naravoslovnem izobraževanju in zunaj njega) | Nives Kitanovski (UL FKKT), Ajda Godec, Barbara Derganc, Petra Šporar
(študentje UL FKKT)
Kemije ni brez domišljije (za osnovnošolce) | |||||||||
10.45-11.10 | Odmor za kavo
Prostor: AVLA |
SEKCIJSKA PREDAVANJA | DELAVNICE ZA UČITELJE IN DRUGE STROKOVNJAKE | DELAVNICE ZA UČENCE IN DIJAKE | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SEKCIJA 1
(priporočamo učiteljem OŠ) | SEKCIJA 2
(priporočamo učiteljem SŠ) | SEKCIJA 3
(za vse udeležence, v angleščini) | SEKCIJA 4
(priporočamo učiteljem OŠ/SŠ) | SEKCIJA 5 (priporočamo učiteljem OŠ/SŠ) | SEKCIJA 6 (priporočamo učiteljem OŠ/SŠ) | SKLOP 11
(priporočamo za učence 3. triade OŠ) | SKLOP 12
(priporočamo za učence 3. triade OŠ) | SKLOP 13
(priporočamo za dijake) | SKLOP 14
(priporočamo za dijake) | SKLOP 15
(priporočamo za učence 3. triade OŠ in dijake) | SKLOP 16
(priporočamo za učence 3. triade OŠ in dijake) | ||
Moderira: Irena Nančovska ŠerbecProstor: 012 | Moderira:
Žan TernikProstor: P-038 | Moderira:
Matija LokarProstor: 212 | Moderira:
Sonja Rajh
Prostor: 103 | Moderira:
Tim Prezelj
Prostor: 134 | Moderira:
Vesna Ferk Savec
Prostor: 104 | Moderira:
Barbara Kavčnik Rogelj
Prostor: 014 | Moderira:
Stanislav Avsec
Prostor: P-020 | Moderira:
Monika Zupančič
Prostor: P-044, kem. lab | Moderira:
Sanja Jedrinović
Prostor: 410 | Moderira:
Martina Erjavšek
Prostor: P-053 | Moderira:
Tadeja Nemanič
Prostor: 105 | ||
11.10-12.40 | Jerneja Pavlin in Katarina Susman (UL PEF)
Evalvacija naravoslovnih didaktičnih iger prihodnjih učiteljev razrednega pouka | Tia Kralj (študentka UL PEF), Iztok Devetak (UL PEF) in Miha Slapničar (UL PEF, Gimnazija in veterinarska šola Ljubljana)
Kemija naravnih spojin – antioksidativne lastnosti piperidinskih alkaloidov | Miha Ambrož (UL FS), Johannes Pernaa, Outi Haatainen in Maija Aksela (Univerza v Helsinkih, Finska) Application of single board computers in STEM education | Sonja Rajh in Mojca Suban (Zavod RS za šolstvo)
Preiskovanje kot sodoben pristop k učenju in poučevanju matematike | Tim Prezelj
(UL PEF)
Inkluzivno in uravnoteženo naslavljanje vsebin s področja spolne vzgoje s pomočjo umetniške prakse | Vesna Ferk Savec in Katarina Mlinarec (UL PEF)
Zelena kemija ob uporabi eksperimentalnega dela | Barbara Kavčnik Rogelj in Mateja Šebenik
(OŠ Brezovica pri Ljubljani) Fibonaccijeva biologija | Brina Kurent, Primož Pirnovar in Stanislav Avsec (UL PEF)
Ustvarjamo po svojih lastnih merah | Veronika Koradin, Vesna Podgrajšek in Patrik Završnik
(študentje UL FKKT)
Izdelava umetnega kaviarja | Sanja Jedrinović, Tadeja Nemanič in Mateja Bevčič (Center UL za uporabo IKT v pedagoškem procesu)
Izdelava krajših animiranih posnetkov | Martina Erjavšek, Barbara Zaman, Francka Lovšin Kozina, Stojan Kostanjevec (UL PEF)
MasterChef in prehranske vsebine v naravoslovju
| Nemanič, Mateja Bevčič in Sanja Jedrinović (Center UL za uporabo IKT v pedagoškem procesu)
Ustvarimo sobe pobega | |
Lea Kavčič (Osnovna šola Šenčur) in Irena Nančovska Šerbec (UL PEF)
Učenje računalništva s pripovedovanjem zgodb o kekcu in reševanjem avtentičnih problemov | Bor Kolar Bačnik (študent UL FKKT) in Krištof Kranjc (UL FKKT)
Trikloroizocianurna kislina kot poceni in manj nevaren nadomestek klora pri elektrofilnih substitucijah na aromatih | Karen Onodera in Hiroki Fujii (Univerza v Okayami, Japonska)
New Science Education Using Folktales to Learn Coexistence with Nature | |||||||||||
Tjaša Černoša (Waldorfska šola in vrtec Savinja )
Začetek nečesa novega – fizika v 6. Razredu waldorfske šole | Črtomir Podlipnik in Krištof Kranjc (UL FKKT) Uporaba mikro MOOC tečajev za vseživljenjsko učenje (CPD) pedagoškega kadra STEM fakultet | Michael Gregory (Founder of My favourite experiments)
Science on Your Stage & Experiments – World tour | Miha Lukšič, Andrej Godec, Bojan Šarac in Črtomir Podlipnik, (UL FKKT)
Molekulsko modeliranje: kemija ali umetnost? | ||||||||||
Samo Zupan, Miha Ambrož in Robert Kunc (UL FS) Modern pristop k načrtovanju tehničnih izdelkov in vloga tehnične dokumentacije | Andreja Bačnik in Simona Slavič Kumer (Zavod RS za šolstvo)
Naravoslovna pismenost kot izhodišče za STEAM
področje in pristop | K.F. Ardh and Hiroki Fujii (Univerza v Okayami) Beware Silent Invaders: Knowledge on Invasive Plant Species and Attitude Towards Plant Conservation Among Pre-Service Science Teachers | |||||||||||
12.40-13.40 | Odmor za kosilo | ||||||||||||
PLENARNA PREDAVANJA | DELAVNICE ZA RAZLIČNE UDELEŽENCE | ||||
---|---|---|---|---|---|
(za vse udeležence) | SEKCIJA 7
(priporočamo učiteljem OŠ/SŠ) | SEKCIJA 8
(priporočamo učiteljem OŠ/SŠ) | SEKCIJA 9
(za vse udeležence) | SEKCIJA 10
(priporočamo učiteljem OŠ) | |
Moderira:
Anton Meden
Prostor: 212 |
Moderira:
Ana Duša
Prostor: AVLA |
Moderira:
Danica Dolničar
Prostor: 012 |
Moderira:
David Rihtaršič
Prostor: P-020 |
Moderira:
Saša Ziherl
Prostor: P-006 | |
13.40-14.25 | Lučka Kajfež Bogataj (UL BF)
Prihodnost znotraj planetarnih mej | Ana Duša (UL PEF) Identifikacija in naslavljanje mladostnikovih osebnih stisk v zvezi z družbenimi in podnebnimi spremembami s pomočjo gledaliških metod
| Danica Dolničar, Bojana Boh Podgornik (UL NTF) in Vesna Ferk Savec (UL PEF)
Inovativne možnosti računalniške vizualizacije strukture molekul | David Rihtaršič (UL PEF)
Poučevanje elektronike z uporabo čarovniških trikov | Saša Ziherl, Katarina Susman in Jerneja Pavlin
(UL PEF)
Učenje fizikalnih vsebin z gradivi projekta ARphymedes
|
14.25-15.10 | Uroš Ocepek (Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje)
Več znaš, več veljaš: avtentični dijaški računalniški projekti z namenom spoznanja področij STEAM znotraj strokovnih modulov s področja računalništva | ||||
15.10-15.15 | Odmor | ||||
15.15-16.00 | OKROGLA MIZA S PLENARNIMI PREDAVATELJI
Maija Aksela, Hiroki Fujii, Lučka Kajfež Bogataj in Uroš Ocepek
(za vse udeležence)
Prostor: 212
Moderirajo Meta Trček (OŠ Brezovica pri Ljubljani), Nika Cebin (Gimnazija Ledina) in Žan Rode (UL PEF) skupaj z učenci, dijaki in študenti
Sodobni izzivi STEAM skozi oči mladih: okrogla miza s plenarnimi predavatelji | ||||
16.00-16.05 | Odmor |
SEKCIJSKA PREDAVANJA | DELAVNICE ZA RAZLIČNE UDELEŽENCE | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SEKCIJA 11
(priporočamo učiteljem OŠ) | SEKCIJA 12
(priporočamo učiteljem SŠ) | SEKCIJA 13
(priporočamo učiteljem UNI) | SEKCIJA 14
UNI (IKT)
(priporočamo učiteljem UNI) | SEKCIJA 15
(za vse udeležence) | SEKCIJA 16
(za vse udeležence) | SEKCIJA 17
(za vse udeležence) | |||||||
Moderira:
Boštjan Kuzman
Prostor: 112/113 | Moderira:
Tim Prezelj
Prostor: P-038 | Moderira:
Stanislav Avsec
Prostor: 012 | Moderira:
Marko Papić
Prostor: 048 | Moderira: Samo Zupan
Prostor: 105 | Moderira:
Katarina Mlinarec
Prostor: 104 | Moderira:
Gregor Torkar
Prostor: 134 | |||||||
16.05-17.30 | Nina Kociper
(Waldorfska šola in vrtec Savinja ) Z gibanjem do znanja poštevanke | Miha Slapničar (UL PEF in Gimnazija in veterinarska šola Ljubljana), Petra Ouček, Julija Kronvogel (dijakinji Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer), Mateja Godec (Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer) in Tim Prezelj (UL PEF)
Rastlinski in glivni toksini, kemijski in družbeno-kulturni pogled | Taja Klemen, Katarina Mlinarec in Vesna Ferk Savec
(UL PEF)
Vključevanje samostojnih spletnih učilnic bodočih učiteljev kemije v študijski proces | Petra Golja (UL BF) Sprotno učenje – mit ali dejanska možnost | Miha Ambrož in Samo Zupan (UL FS)
Modeliranje predmetov za izdelavo na 3D tiskalniku | Katarina Mlinarec in Vesna Ferk Savec (UL PEF)
Kemijska varnost v naravoslovnem izobraževanju | Gregor Torkar
(UL PEF)
Odprava v vesolje: kako nasloviti izzive trajnosti v šoli | ||||||
Katarina Jelenc (študentka UL PEF)
Kombinatorične igre pri pouku matematike | Tim Prezelj (UL PEF)
Biologija kot umetnost – (vizualni) modeli v biologiji | Veronika Koradin, Patrik Završnik in Vesna Podgrajšek (študentje UL FKKT)
Napačna razumevanja dijakov pri redoks reakcijah in galvanskem členu | Katja Zdešar Kotnik (UL BF)Spodbujanje sprotnega učenja z uporabo IKT | ||||||||||
Rok Capuder, Barbi Seme, Miha Majetič (Zavod 404) Mentoriranje tehnoloških projektov v neformalnem izobraževanju | Matic Jančar
(študent UL BF)
Izdelava orgel – srednješolski zaključni projekt | Stanislav Avsec in Vesna Ferk Savec (UL PEF)
Transformativno soustvarjanje s perspektive procesov samoregulacije in kognicije snovanja | Andrej Lukšič
(UL FDV)
Ekološka modernizacija: kam gre EU in kam bo šla Slovenija (konceptualni premislek) | ||||||||||
Ema Bojnec (dijakinja Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer) in Daša Žuman (študentka UM PEF) Linearni zapis strukture spojin za slepe | Petra Bezeljak (Univerza na Dunaju), Gregor Torkar (UL PEF), Andrea Möller (Univerza na Dunaju) Razumevanje povezanosti z naravo pri osnovnošolcih: soočanje z izzivi izobraževalnega sistema | Andrej Demšar (UL NTF)
Čas sprememb | Amela Sambolić Beganović (Zavod RS za šolstvo) Portal s ponudbo za razvoj digitalnih kompetenc | ||||||||||
17.30-17.35 | Odmor | ||||||||||||
17.35-18.00 | Umetniško-glasbeni STEAM zaključek
Michael Gregory (Founder of My favourite experiments) Experimental show
Matic Jančar (študent UL BF) Nastop na orglah
Prostor: AVLA |
… in bodite prvi obveščeni o dogajanju v Centru UL za uporabo IKT v pedagoškem procesu.